• Przedszkole Samorządowe w Słupach to przedszkole z tradycjami.

Położone jest z dala od miejskiego zgiełku, otoczone lasem i jeziorem Wadąg. Przebywanie w takim bliskim sąsiedztwie przyrody, oprócz świeżego powietrza, daje dzieciom możliwość poznawania przyrody w sposób namacalny.

Przedszkole mieści się w zabytkowym pałacu z początków XX wieku. Obecnie liczy 2 grupy. Dzięki niewielkiej liczbie dzieci nasze przedszkole słynie z domowej atmosfery, a żadne dziecko nie pozostaje tu anonimowe. Naszym atutem jest duży udział rodziców w życiu i działaniach przedszkola. Posiadamy własną kuchnię, która pozwala nam dbać o zdrową i zbilansowaną dietę dzieci.

Kadra nauczycielska w naszej placówce to osoby pełne pasji i zaangażowania w swoją pracę. Oprócz codziennych zajęć edukacyjnych i zabaw organizujemy wycieczki, inscenizacje, bale oraz okolicznościowe uroczystości. W naszym przedszkolu dzieci korzystają z dodatkowych zajęć wspierających ich rozwój. Prowadzimy zajęcia z rewalidacji, gimnastyki korekcyjnej, terapii ręki, logopedii oraz treningu umiejętności społecznych. Wszystkie dzieci biorą udział w zajęciach z akompaniamentu do zajęć muzycznych oraz w nauce języka angielskiego.

Placówka jest wyposażona w nowoczesny sprzęt multimedialny w postaci tablicy multimedialnej, projektora, podłogi interaktywnej, robotów Ozobot do nauki programowania. Bierzemy udział w wielu ogólnopolskich akcjach i projektach edukacyjnych.

Naszą misją jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci oraz przygotowanie ich na wysokim poziomie do podjęcia nauki w szkole.